KOKIA TAVO KRITINĖ KAPITALO RIBA GYVENIMUI?

Kritinė kapitalo riba, tai suma, kuri generuoja jums tiek pinigų, kad galite laisvai per mėnesį išgyventi iš pasyvaus kapitalo ir aktyviai nedirbti.

investicijos

Kaip apskaičiuoti, kokio kapitalo jums reikia?

Imkime ir susiskaičiuokime savo mėnesines išlaidas. Dauguma iš jūsų šį skaičių tikrai žinote, na, o jeigu ne, tai pasinaudokite skaičiuokle ir apsiskaičiuokite čia.

Susiskaičiavome ir žinome, kad mūsų mėnesinės išlaidos kasdienėms išlaidoms, pramogoms, investavimui ir t.t. siekia pvz 1900 eur/mėn. Kokio kapitalo reikia norint generuoti tokią mėnesinę pinigų sumą? Pirmiausia, apskaičiuojame, kad metams mums reikalingi 1900*12 = 22 800 Eur. Vidutiniškai investicijos uždirba po 10% per metus: (Analizuojame S&P500 indeksą ir matome, kad per paskutinius 30 metų vidutinė jo grąža yra 9,7%. Daugiau apie S&P500 indeksą) ir tokiu atveju mums reikalingas 228 000 Eur kapitalas. Daug ar mažai mūsų nepriklausomam finansiniam gyvenimui? Jeigu per porą ar trejetą metų tokią pinigų sumą sukaupti – daugoka, jeigu per 10-15 ar 20 metų, tikrai įmanoma. Įmanoma tokiu atveju, jeigu pinigus laikysime ne po pagalve, bet juos investuosime. Pinigai turi dirbti sunkiau nei jūs dirbate.

PVZ. Jeigu dabar uždirbate po 1900 eur/mėn, tai atidėjus ir investavus 10% savo uždirbamų pinigų, reikiamą kapitalo dydį pasieksite po kiek mažiau kaip 25 metų. Skaičiavimai daryti naudojantis investicijų skaičiuokle. 

Mėnesinė įmoka – 190 Eur. Vidutinė metinė grąža – 10%. 

investavimas

Atidėta suma – 57 000 Eur

Sukaupta suma – 234 300 Eur

Na, o jeigu atsidėsite 15% savo uždirbamų pinigų, tai norimo kapitalo dydį pasieksite po 21 metų.

Atidėta suma – 71 820 Eur

Sukaupta suma – 228 700 Eur

Atrodo ilgas laiko tarpas investuoti po 15% savo uždirbamų pinigų, bet iš kitos pusės pasižiūrėjus, jeigu pradedate investuoti būdami 30 metų, tai sulaukę 50 metų jau iš pasyvaus kapitalo gaunate tiek, kiek ir dirbdami savo darbą (samdomą arba ne).

Būnant 50 metų gauti po 1900 eur/mėn ir turėti galimybę pasirinkti: norite dirbate, norite ne, o gal norisi paatostogauti mėnesi, du ar visus tris? 50 metų turite finansinę laisvę ir dar jėgų turėtų būti likę pakankamai J Visiškai kitaip gyvenimas atrodys jeigu nieko nepradėsite daryti su pinigais kol esate dar jauni ir tokį kapitalą, tarkim, pavyktų sukaupti tik sulaukus 70 metų. Ką tada nuveiktumėte su savo pinigais?

Geriau būnant 50 metų ar 70 metų pradėti mėgautis laisvu, finansiškai ir ne tik, gyvenimu? 🙂

O ką nuveiktumėte, jeigu jau nuo 50 metų galėtumėte nebedirbti ir gyventi laisvą gyvenimą?

O kur investuoti ir kaip uždirbti? Va čia jau plačiau reikėtų kalbėti, nes vienos geriausios vietos nėra. Reikia įsigilinti į jūsų asmeninę situaciją ir gyvenimo būdą ir tada jau galima sudarinėti investicinį planą.

Keletas galimų finansinių įrankių: indėliai, obligacijos, taurieji metalai, garantuotų palūkanų gyvybės draudimas, NT, investiciniai fondai, ETF, P2P su NT įkeitimu, III pakopos pensiniai fondai, investicinio gyvybės draudimo fondai, akcijos, P2P, verslai, Forex, Kripto valiutos ir t.t.

Šis straipsnis nėra skirtas apžvelgti investicinius įrankius (bus vėliau ir toks straipsnis) ir kur investuoti, šis straipsnis labiau skirtas parodyti kaip apskaičiuoti, kokio kapitalo jums reikia, kad galėtumėte gyventi iš pasyvių pajamų ir kad tai tikrai įmanoma pasidaryti. Reikia tik pradėti tai daryti ir nieko nelaukti.

Kaip ir visada, pasitarkite su mumis prieš priimdami bet kokį finansinį sprendimą.

Jeigu kyla daugiau klausimų ir reikalinga detalesnė informacija nuo ko ir kaip reikėtų pradėti ganėtinai saugiai kaupti/investuoti pinigus – mūsų komanda pasiruošusi jums padėti.

Pirmąją valandos laiko konsultaciją suteikiame NEMOKAMAI!

Registruokitės užpildydami žemiau pateiktą registracijos formą.

*Rezultatai apskaičiuoti, remiantis 10% istorine ivestuotojų grąža. Svarbu suprasti, kad istorinė grąža negarantuoja ateities rezultatų, o investavimas visada yra susijęs su rizika.

**Šis straipsnis nėra investicinis patarimas į ką investuoti.

***Investicinės grąžos pateiktos neatskaičius administracinių ir turto valdymo mokesčių. Skirtingos įmonės/tarpininkai taiko skirtingo dydžio mokesčius.

Giedrius Petrauskas,

Edukuok.lt ir M Capital verslo partneris

SUSISIEKITE!

Užpildykite laukelius žemiau ir mes artimiausiu metu su Jumis susisieksime!